Borrelia burgdorferi p/c IgM + IgG Elisa


krew żylna, surowica, PMR cena: 100.00 zł
czas realizacji: 5 dni roboczych
Test polega na identyfikacji w osoczu ludzkich przeciwciał specyficznych dla bakterii Borrelia burgdorferi (obejmuje wykrycie przeciwciał przeciwko genogatunkom: B. burgdorferi, B. afzellii, B. garinii) w klasie IgM i IgG metodą ELISA.

W wyniku zakażenia bakterią z rodzaju Borrelia na początku pierwotnej odpowiedzi immunologicznej pojawiają się przeciwciała klasy IgM, a ich identyfikacja umożliwia rozpoznanie wczesnego stadium zakażenia. Przeciwciała IgM charakteryzują się niskim stopniem powinowactwa do antygenu. Dopiero pojawiające się w późniejszej fazie odpowiedzi immunologicznej przeciwciała klasy IgG stanowią kolejne, bardziej specyficzne oręże w walce z patogenami.

Pozytywny wynik testu ELISA w jednej z klas przeciwciał wymaga potwierdzenia bardziej specyficznym badaniem Western blot. Należy pamiętać, że odpowiedź immunologiczna pojawia się zwykle po 4 - 6 tygodniach (klasa IgM), dlatego testy serologiczne są mało przydatne w diagnostyce wczesnych stadiów choroby. Jednak z drugiej strony obecność przeciwciał (klasa IgG) może utrzymywać się przez wiele lat i dlatego test nie może służyć np. do monitorowania leczenia.

UWAGA: Płatność na miejscu, lub przelewem na konto: IdeaBank 23 1950 0001 2006 4679 2555 0002